Historie obcí a přilehlého okolí

Valteřice 1935

480 obyvatelů a 99 domů

Obecní úřad
Starosta obce: Friedrich Franz 53. Zástupce starosty obce: Weikert Rudolf 99.
Pošta: Horní Police Farnost: Horní Police a Jezvé
Železniční stanice: Horní Police, Čsl. státní dráhy

Dvoutřídní německá veřejná škola, Nadační škola Josefa Zenkera
Vrchní učitel – Menz Franz, Učitel – Richter Ernst, Učitel náboženství – Hörandel Viktor, Industriální učitelka – Liebscher Hildegar

Zemědělská spořitelní a záložní pokladna Valteřice, s.r.o.
Předseda: Friedrich Josef 49 Pokladník: Zimmerhackel Franz

Elektrárenská společnost pro obec Valteřice s.r.o.
Předseda: Friedrich Josef 49

Vodárenská společnost pro Valteřice
Společnost sjednocených živností Valteřice
Předseda: Hellmich Josef
Vodovody

Spolky:
Dobrovolní hasiči, Pěvecký spolek, Ženský pohřební spolek, Zemědělské kasino, Lovecká společnost, Místní skupina německého kulturního svazu, Sekce svazu včelařů a Školní spolek.

Seznam vlastníků domů:
1 – Hocke Franz, 2 – Hocke Erwin, 3 – Ritschel Rudolf u. Elisabeth, 4 – Krombholz Franz, 5 – Dreßler Anna, 6 – Krombholz Ernst, 7 – Wendler Josef u. Anna, 8 – Hackel Josef, 9 – Jahnel Wenzel u. Karolina, 10 – Zirnstein Anna, 11 – Wendler Franz, 12 – Müller Franz u. Anna, 13 – Zimmer Ludwig u. Anna, 14 – Fischer Rudolf, 15 – Hocke Ernst u. Ernestine, 16 – Lösel Josef, 17 – Zenker Josef, 18 – Renner Mathilde u. Walburga, 19 – Helmich Josef, 20 – Kriesche Ernst, 21 – Kreibich Josef u. Julie, 22 – Pischel Josef, 23 – Ducke Franz, 24 – Sander Karl u. Anna, 25 – Kreibich Ernst u. Emilie, 26 – Bittner Reinhold u. Irma, 27 – Janich August, 28 – Tille Wenzel u. Anna, 29 – Beh Raimund u. Anna, 30 – Zenker Karl, 31 – Tschakert Josef, 32 – Brand Emilie, 33 – Brand Emilie u. Rudolf, 34 – Fiedler Gustav, 35 – Zenker Emil, 37 – Kriesche Josef u. Julie, 38 – Flache Emil u. Marie, 39 – Pietsch Anna, 40 – Hocke Josef, 41 – Knobloch Josef u. Henriette, 42 – Krombholz Ernst, 43 – Kreibich Franz, 44 – Müller Marie, 45 – Hackel Karl u. Anna, 46 – Schneider Franz u. Brunhilda, 47 – Eiselt Oswald u. Ida, 48 – Hackel Emil, 49 – Friedrich Josef, 50 – Mende Wenzel u. Anna, 51 – Ahne Adolf u. Marie, 52 – Sommer Franz u. Emilie, 53 – Friedrich Franz u. Franziska, 54 – Girschik Gustav, 55 – Hocke Josef u. Emilie, 57 – Friedrich Josef, 59 – Schwarzbach Josef u. Bertha, 60 – Hocke Emil, 61 – Zirnstein August, 62 – Zirnstein Johann, 63 Töpper Josef, 64 – Gründer Anna, 65 – Patek Josef u. Anna, 66 – Bergner Johann, 67 – Friedrich Wilhelm u. Emilie, 68 – Hocke Josef, 69 – Hocke Josef, 70 – Tanner Franz, 71 – Hernritt Hermann Ottokar u. Johana, 73 – Strohbach Karl u. Henriette, 74 – Krolop Josef jun., 75 – Zimmerhackel Franz, 76 – Illman Rudolf u, Marie, 77 – Dobiasch Franz u. Paulina, 78 – Rost Ernest u. Anna, 79 – Marr Eduard u. Ernst, 80 – Hocke Franz, 81 – Vit Josef, 82 – Kobera Emil, 83 – Goth Karolina, 84 – Kreibich Wenzel, 85 – Sommer Franz u. Wilhelmine, 86 – Hocke Karl, 87 – Selz Anna, 88 – Gemeinde (Armenhaus), 89 – Leimer Franz, 90 – Werner Josef, 91 – Jackel Bertha, 92 – Kastner Josef, 93 – Ludwig Marie, 94 – Hocke Wenzel u. Auguste, 95 – Wiesner Robert, 96 – Sommer Wilibald, 97 – Lehnart Oskar, 98 – Dr. Kammel Robert Erben, 99 – Josef Zenkersche Stiftsschule, 100 – Weikert Rudolf u. Marie, 101 – Otto Josef jun., 102 – Scholta Josef, 104 – Hernritt Hermann Ottokar

Průmysl, obchod a živnosti:

Pekař – Tille Emil 28. Obchod s máslem a vejci – Ducke Thereia 23, Hocke Karl 86, Scholta Emil 102. Dámská krejčová – Werner Charlotte 90. Řezník a uzenář – Pischl Richard 22. Chov pstruhů – Wiesner Robert 96. Hostince – Bittner Reinhold 26, Otto Josef 101, Zirnstein Johann 62. Obchody se smíšeným zbožím – Strahler Josef 19 (Filiale), Zirnstein Emma 62. Obchod se senem a slámou – Pischl Josef 22. Obchodník se dřevem – Pischl Josef 22. Kovářství a podkovářství – Brand Rudolf 32. Mlýn – Hernritt Hermann Ottokar 104. Obchod s ovoce, zeleninou a drůbeží – Scholta Emil 102. Holič a kadeřník – Fischer Rudolf 14, Friedrich Josef 54. Švec – Patek Josef 29. Klempíř – Zimmer Ludwig 13. Trafiky – prodej tabáku – Helmich Josef 19, Otto Josef 101, Zirnstein Johann 62. Truhláři – Friedrich Wilhelm 67, Nohl Willlibald 46, Sommer Franz 52. Obchodník s dobytkem – Zirnstein August 61. Kolář – Fiedler Gustav 34. Včelaři – přibližně 12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..